Baloniki reklamowe z helem – w jaki sposób je wypuszczać?

Diana,

  Kategoria: Gadżety reklamowe

Baloniki reklamowe

Baloniki reklamowe

Balony doskonale sprawdzają się w roli nośnika różnego rodzaju treści reklamowych. Dzięki swojej dużej powierzchni, bez obaw umieścić można na nich nazwę firmy, jej logo, slogan reklamowy, numer kontaktowy czy adres witryny internetowej. Taki gadżet sprawdza się podczas rozmaitych wydarzeń – konferencji, targów, koncertów, festynów czy pikników. Dostępne na rynku baloniki różnić mogą się od siebie między innymi wielkością, kształtem oraz materiałem wykonania. Nie bez znaczenia jest również to, czym zostały wypełnione. Do tego celu wykorzystuje się między innymi hel. Czy tego typu balony można wypuszczać bez obaw?Zapewne nie każdy z nas zdaje sobie z tego sprawę, lecz baloniki reklamowe wypełniane helem wypuszczać można w większych ilościach jedynie wówczas, gdy udało nam się uzyskać zezwolenie Państwowej Agencji Żeglugi Powietrznej. Dotyczy to między innymi różnego rodzaju eventów reklamowych, kiedy to balony stanowią zasłonę dla prezentowanego w jego trakcie produktu czy wesel. Obowiązek związany ze zgłaszaniem wypełnionych helem balonów do kontroli przestrzeni powietrznej (a dokładnie Ośrodka Planowania Strategicznego) ma na celu zapobiec ewentualnym problemom.

Baloniki reklamowe znajdujące się w korytarzu powietrznym są traktowane w charakterze statku bezzałogowego. Ruch lotniczy zakłócić mogą balony unoszące się do 8000 metrów nad ziemią. Dotyczy to również tych, które są wyposażone w diody led lub udekorowane różnego rodzaju elementami lotniczymi. Tego typu produkty mogą zostać zidentyfikowane jako zagrożenie w przestrzeni powietrznej zakłócające codzienny ruch lotniczy.

Jeżeli planujemy w najbliższym czasie wypuścić baloniki reklamowe, fakt ten należy zgłosić minimum 10 dni wcześniej do Ośrodka Planowania Strategicznego Państwowej Agencji Żeglugi Lotniczej. W wyjątkowych sytuacjach, w których mogłoby to spowodować rozmaite zagrożenia, zezwolenie na wypuszczenie balonów może nie zostać wydane. Dotyczy to między innymi sytuacji, gdyby dane wydarzenie miałoby się odbywać w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska.

Komentowanie zablokowane.